Temiz su kaçak tespiti

Temiz Su Kaçağı Tespiti

Su kaçaklarının en fazla yaşandığı yerlerden biri de temiz su borularıdır oluşmaktadır. Genellikle eskip tip binalarda kullanılan demir boru hattı zamanlar paslanarak su sızıntıları oluşturur. Bu sızıntılar yanda veya altta bulunan komşularınızın duvarlarına kadar oluşabilir ve zamanında önlem alınmaz ise büyük masraflar oluşturur.

Sutesman Ankara Su Tesisat olarak son teknoloji cihazlar ile temiz su hattında oluşan kaçakları tespit ediyor ve onarımını gerçekleştiriyoruz. Temiz su kaçağı tespiti yaparken evinizde veya işyerinizde herhangi bir kırma veya dökme yapmıyoruz.

Termal görüntüleme kameraları ile duvarlarınızdan geçen tüm boru hatları ve su geçen yerler tek tek tespit edilir. Su birikintisi ve su sızıntısı olan bölgeler tek tek tespit edildikten sonra akustik dinleme ve nem ölçme cihazları ile kesin sızıntı yapan yer nokta atışı bulunur.

Bu cihazlar ile yapılan su kaçak tespitleri ile sadece sızıntı yapan küçük bir bölge onarımı yapılır bu sayede evinizde veya işyerinizde boydan boya tadilat, kırma, dökme gibi sorunlar ile uğraşmazsınız. Teknolojik cihazlar ile yapılan temiz su kaçak tespitleri sayesinde hem zamandan hemde paradan tasarruf edersiniz.

Temiz su kaçaklarının zamanında tamir ettirilmesi son derece önemlidir. Zamanında önlemi alınmayan kaçaklar duvarda nem ve rutubet oluştururken size veya komşunuza kadar olacak su akuntıları maddi zararlara neden olur. Zamanında yapılan ufak bir onarım sizi ilerde oluşabilecek tüm zararlardan korur.

Ankara Su Tesisatçısı

Kırmadan su kaçak tespiti

Eski yöntemle su kaçağını bulmaya çalışmak başlı başına zahmetli ve bir o kadar da masraflı bir iştir. Tahminlere dayalı olarak su kaçağı tespiti yapılması evin heryerinin kırılıp dökülmesine neden olur.

Gelişen teknoloji sayesinde tüm bu kırma dökme işlemlerine gerek kalmadan, cihazlarla çok hızlı bir biçimde tespit ediliyor ve ufak bir alanda yapılan tamirat ile sorun gideriliyor.

Kameralı su kaçak tespiti

Kameralı su kaçak tespiti işleminde, teknolojik termal görüntüleme kamerası kullanılmaktadır. Termal görüntüleme kamerası evin heryerinden geçen su tesisatını ve su birikintilerini canlı bir biçimde görüntüler. Kamera sayesinde yanlış bir yerin kırılma veya dökülmesi önlenir.

Termal kamera görüntüleri ile tespit edilen bölgeler daha sonra akuistik dinleme cihazları ile dinlemeye alınır, sızıntının kesin doğrulaması için akustik dinleme şarttır. Daha sonrasında ise nem ölçer cihazlar ile bölgedeki nem miktarına da bakılarak kesin tespit yapılır ve su kaçağı nokta atışı bulunur.

SU KAÇAK TESPİTİ HAKKINDA SORU CEVAPLAR

Sutesman su tesisat ekibimizde yer alan uzman tesisatçılarımız son teknoloji cihazlar ile su kaça tespiti yapmaktadır. Kullanılan termal kameralar ile sizlerin görmediği duvar veya beton arkasındaki bölümlerde oluşan su kaçakları ve sızıntılar tespit edilir. Daha sonra nem ölçer ve akustik dinleme cihazları ile boru hattında sızıntı olup olmadığı kesinleştirilir. Tespit ilk aşama olduğu için herhangi bir kırıp dökme olmaz.

Su kaçağı olduğunun anlaşılması için bir çok belirti oluşur. Bunar sırasıyla :

  • Kombi su seviyesinde sürekli düşme oluyor ise
  • Duvarlar nemlenme, tavanda damlacıklar, parke zeminde sürekli ıslaklık olması
  • Evde hiçbir musluk kullanılmadığı halde su vanasının sürekli dönüyor olması
  • Parkelerrde kabarma oluştuysa
  • Su faturaları gereğinden fazla yüksek geliyor ise
  • Duvarlar da kabarma oluşuyorsa
  • Genellikle de Alt Daire veya yan komşunuzda olan su birikmeleri

su kaçağı olduğunu gösteren durumlardır.

Evinizde veya işyerinizde su kaçağı oluşmulsa öncelikle ilk yapmanız gereken ana vanayı kapatmaktır. Vanayı kapattıktan sonra Sutesman Su tesisat ekibini arayın, kısa bir süre içerisinde uzman tesisat ekibimiz adresinize gelerek su kaçağını tespit eder ve ufak bir tamirat ile sorununuzu giderir.