Pis su kaçak tespiti

Pis Su Kaçağı Tespiti

Pis su kaçakları gider borularındaki oluşan çatlaklar, kırılma veya gider borusunun zamanla deforme olmasıyla oluşur. Gerek evinizde gerek işyerinizde oldukça rahatsız edici koku ve görüntülere neden olan bu durum aynı zamanda bakteri ve hastalık riskinide beraberinde taşımaktadır.

Sutesman Ankara Su Tesisat ekibi olarak son teknoloji cihazlar ile pis su gider hattında oluşan kaçakları kırmadan dökmeden tespit ediyor ve onarımını kısa bir süre içerisinde gerçekleştiriyoruz.

Son teknoloji cihazlar ile yapılan pis su kaçak tespiti sayesinde sızdıran bölgeler kısa bir süre içerisinde kırmadan dökmeden tespit edilir ve ufak bir tadilat ile onarımı gerçekleşir. Eski yöntemlerle yapılan her yeri kırarak tespit etme yöntemi artık tarih oldu. Sutesman Ankara su tesisat ekibi sizi büyük masraflardan kurtarır.

Onarım sonrası tıkanmaya neden olan bölgeler varsa robot cihazlar ile tıkanıklıklar giderilir ve sizi rahatsız eden bu sorundan tamamen kurtulursunuz. Pis su kaçakları hijyen ve sağlık açısından son derece önemli bir konudur. Uzman tesisatçı ve teknolojik cihazlar gerektiren bu süreçte Sutesman su tesisat ekibi size en iyi çözümleri sunar.

Gider boruları kısaca klozet, lavabo, wc, duş gibi su giderlerinin kanalizasyona taşıyan borulardır. Pissu tesisatını oluşturan bu borulardaki kaçaklar gözlem kamerası, boru içi görüntüleme ve hat tespit kameraları ile yapılmaktadır. Ankara pis su kaçağı tespiti ve tüm tesisat işlerinizde Sutesman Su Tesisat olarak 7/24 Ankara'nın her bölgesine servis veriyoruz.

Ankara Su Tesisatçısı

Kırmadan su kaçak tespiti

Eski yöntemle su kaçağını bulmaya çalışmak başlı başına zahmetli ve bir o kadar da masraflı bir iştir. Tahminlere dayalı olarak su kaçağı tespiti yapılması evin heryerinin kırılıp dökülmesine neden olur.

Gelişen teknoloji sayesinde tüm bu kırma dökme işlemlerine gerek kalmadan, cihazlarla çok hızlı bir biçimde tespit ediliyor ve ufak bir alanda yapılan tamirat ile sorun gideriliyor.

Kameralı su kaçak tespiti

Kameralı su kaçak tespiti işleminde, teknolojik termal görüntüleme kamerası kullanılmaktadır. Termal görüntüleme kamerası evin heryerinden geçen su tesisatını ve su birikintilerini canlı bir biçimde görüntüler. Kamera sayesinde yanlış bir yerin kırılma veya dökülmesi önlenir.

Termal kamera görüntüleri ile tespit edilen bölgeler daha sonra akuistik dinleme cihazları ile dinlemeye alınır, sızıntının kesin doğrulaması için akustik dinleme şarttır. Daha sonrasında ise nem ölçer cihazlar ile bölgedeki nem miktarına da bakılarak kesin tespit yapılır ve su kaçağı nokta atışı bulunur.

SU KAÇAK TESPİTİ HAKKINDA SORU CEVAPLAR

Sutesman su tesisat ekibimizde yer alan uzman tesisatçılarımız son teknoloji cihazlar ile su kaça tespiti yapmaktadır. Kullanılan termal kameralar ile sizlerin görmediği duvar veya beton arkasındaki bölümlerde oluşan su kaçakları ve sızıntılar tespit edilir. Daha sonra nem ölçer ve akustik dinleme cihazları ile boru hattında sızıntı olup olmadığı kesinleştirilir. Tespit ilk aşama olduğu için herhangi bir kırıp dökme olmaz.

Su kaçağı olduğunun anlaşılması için bir çok belirti oluşur. Bunar sırasıyla :

  • Kombi su seviyesinde sürekli düşme oluyor ise
  • Duvarlar nemlenme, tavanda damlacıklar, parke zeminde sürekli ıslaklık olması
  • Evde hiçbir musluk kullanılmadığı halde su vanasının sürekli dönüyor olması
  • Parkelerrde kabarma oluştuysa
  • Su faturaları gereğinden fazla yüksek geliyor ise
  • Duvarlar da kabarma oluşuyorsa
  • Genellikle de Alt Daire veya yan komşunuzda olan su birikmeleri

su kaçağı olduğunu gösteren durumlardır.

Evinizde veya işyerinizde su kaçağı oluşmulsa öncelikle ilk yapmanız gereken ana vanayı kapatmaktır. Vanayı kapattıktan sonra Sutesman Su tesisat ekibini arayın, kısa bir süre içerisinde uzman tesisat ekibimiz adresinize gelerek su kaçağını tespit eder ve ufak bir tamirat ile sorununuzu giderir.